עמיאל בושקביץ נחשב כיום לאחד הפסנתרנים המלווים המובילים בדורו.

הוא זכה בפרסים בתחרויות רבות, בהן התחרות הבינלאומית לשירי שוברט, התחרות הבינלאומית על שם יוהאנס בראהמס, התחרות הבינלאומית לשיר האמנותי בשטוטגרד, התחרות על שם לאופולד בלאן בפריז ותחרות השיר הבינלאומית של קרן וויגמור הול/ קוהן בלונדון לשנת 2013.

 

יליד ירושלים, בושקביץ גדל והתחנך בדרום אפריקה. הוא התמחה אצל זמרים מובילים כגון דיטריך פישר-דיסקאו ז"ל, אלי אמלינג, תומס קאסטהוף, תומס האמפסון, ברברה בוני, רוברט הול, וולפגנג הולצמאייר ותרזה ברגנצה. כמו כן, למד גם עם פסנתרנים ומלווים מובילים כגון אלפרד ברנדל, הלמוט דויטש, וולפרם ריגר, פייר-לורן איימר וגרהם ג'ונסון. בושקביץ היה אחד מלתמידיו הפרטיים האחרונים של דיטריך פישר-דיסקאו, והוזמן על ידו להיות הפסנתרן המלווה בכיתות האמן שהעביר באוניברסיטה לאמנות בברלין ובשוברטיאדה שוורצנברג באוסטריה ב-2011.

 

 

ב-2013 היה בושקביץ לזוכה הראשון בפרס החדש על שם ריכארד וואגנר, אשר הוענק על ידי העיר לייפציג. בנוסף זכה עמיאל בפרסים מכובדים כגון המלגה הבינלאומית לאמנים של ה-DAAD, פרס ועדת האיחוד האירופי, פרס קרן הנאמנות אופנהיימר, מענק קרן אדיסון ומלגת הפורום הצרפתי-גרמני לאמנים צעירים.

ב-2012 קיבל את הפרס הראשון של האקדמיה למוסיקה בלוזאן, וב-2011 העניק לו מכון שוברט הבינלאומי אות הצטיינות על תרומתו לשיר האמנותי.

 

בושקביץ בעל תואר מוסמך בפסנתר סולו מהאקדמיה בפרטוריה, ובנוסף סיים לימודי תואר מוסמך באינטרפרטציה של השיר האמנותי באקדמיה למוסיקה על שם פליקס מנדלסון ברת'ולדי שבלייפציג, שם למד עם פיליפ מול. לאחר מכן המשיך בלימודי השיר האמנותי הצרפתי (מלודי) עם נואל לי, ז'אן-פרדריק נויבורגר וג'פרי כהן, בקונסרבטוריון שבפריז.

 

בושקביץ הופיע כסולן וכמלווה על מיטב הבמות באירופה, צפון אמריקה, אפריקה ואסיה. הוא הופיע בפסטיבלים רבים כגון פסטיבל ביירויית', פסטיבל הסתיו בפריז, פסטיבל פורטינו די לטינה, מפגשי המוסיקה הבינלאומיים בהולנד, פסטיבל הקיץ בהירשברגר ופסטיבל האביב בהיידלברג, שם נבחר על ידי תומס המפסון להשתתף באקדמיית השיר של הפסטיבל.

 

בושקביץ מרבה להעניק קונצרטים מוסברים, ולאחרונה יצר סדרה של הרצאות-רסיטל אשר שודרו ברדיו, בהן התמקד בשיריהם של אדורנו, א.ת.א הופמן וניטשה. אלבום הסולו הראשון של בושקביץ יצא ב-2013, ובו יצירות פסנתר מאוחרות של שוברט. הוא הוקלט בפריז, ונבחר ל"אלבום השבוע" בתחנת רדיו בקייפטאון. כסולן עמיאל מעורב בעבודת צדקה באפריקה, והעניק קונצרטים באתיופיה, מרוקו, מוזמביק וזימבבואה.

 

בנוסף למחויבויותיו כפסנתרן, בושקביץ הוא גם מוסיקולוג, ובמחקרו מתמחה בשוברט. ב-2011 הציג מאמר בועידה הבינלאומית על שוברט המאוחר שבדבלין, אירלנד. הוא בוגר ארגון החילופין האקדמי הגרמני, חבר באקדמיית הוגו וולף הבינלאומית וחבר כבוד באגודת ריכארד ואגנר. לאחרונה הוזמן בושקביץ על ידי הבריטון מטיאס גורנה לבלות תקופת התמחות אמנותית באקדמיה לשירי שוברט של פסטיבל אייקס-אן-פרובאנס לשנת 2014.

 

Rhein-Neckar Zeitung Deutschland 

Entretien au festival d'Aix-en-Provence, France

Il corriere musicale, Italia

DAAD-Magazin, Deutschland